Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest duże ryzyko, że mogę być w ciąży?

Czy jest ryzyko ciąży? Doprowadziłam swojego chłopaka do wytrysku przez bokserki ręka, następnie przez około pół godziny leżeliśmy a później poszłam do toalety, umyłam ręce mydłem w kostce i wytarlam ręcznikiem. Po tym załatwiłam się. Czy przy podcieraniu się tą ręką papierem toaletowym mogły dostać się jakieś plemniki do pochwy i czy mogę być w ciąży. Może wydawać się do głupie, ale bardzo się stresuje, bo miałam dni płodne.
KOBIETA, 18 LAT 2 miesiące temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

nie ma takiej możliwości – nie ma Pani powodu do obaw.

Żywotność plemników poza pochwą jest bardzo mała – plemniki giną w ciągu od kilku do kilkunastu minut, ponieważ są bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne. Potrzebują odpowiedniej temperatury (bliskiej temperatury ciała) i wysokiej wilgotności.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

Stąd też może Pani zachować spokój, a jeśli jest Pani zainteresowana, jak skutecznie chronić się przed nieplanowaną ciążą, to odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-dla-nastolatkow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy