Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w taki sposób można przenieść nasienie do dróg rodnych?

Czy mozna zajść w ciąże kiedy chlopak dotknął ręką wilgotnego penisa (nie dotykał spermy) a następnie moje ręce które ja po około 4 minutach włożyłam pod spodnie i dotykałam sie po wargach sromowych i wejścia pochwy? (Nie dotknęłam sie pod majtkami)
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie, opisana przez Panią sytuacja nie prowadzi do zapłodnienia – ryzyko ciąży można zminimalizować do zera.

Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/mity-na-temat-zachodzenia-w-ciaze-wierza-w-nie-nastolatki.

Proszę pamiętać, że choć kontakt z ejakulatem i przeniesienie go do pochwy za pomocą dłoni może się zdarzyć, to zapłodnienie tą drogą należy do skrajności. Dodatkowo w Pani przypadku takie ryzyko nie zachodzi, ponieważ nawet jeżeli na członku była sperma, to zarówno wilgotność powietrza, jak i temperatura otoczenia są zdecydowanie niesprzyjające dla plemników. Wątpliwe jest zatem, by plemniki zdolne do zapłodnienia zachowały jeszcze swoją żywotność po upływie kilku minut, a zdecydowanie nieprawdopodobne jest, by przeniknęły przez bieliznę.

Nie ma Pani powodów do obaw, a o żywotności plemników może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy