Jak duże jest prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży u partnerki?

Witam, ostatnio z partnerką postanowiliśmy uprawiać seks po wcześniejszej ejakulacji (partnerka ulżyła mi ręką). Cały wytrysk poszedł we wcześniej przygotowaną chusteczkę jednak dotknąłem spermy od "drugiej strony" chusteczki. Niewiele bo niewiele, jednak wytarłem szybko ręce i po niecałych 10 minutach przeszliśmy do gry wstępnej. Zaczęliśmy się kochać, jednak zanim doszło do zbliżenia nałożyłem prezerwatywę jednak przypadkiem dotknąłem ją tym miejscem który miał kontakt ze spermą - przez chusteczkę w której się znajdowała wcześniej. Wszystko tj. rękę i prezerwatywę szybko przemyłem kolejną chusteczką nasączoną wodą i zaczęliśmy uprawiać seks. Moje pytanie, jak duze jest prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży u partnerki przy tak znikomym kontrakcie, jeżeli wógole jakiekolwiek kontakt po tym był możliwy..?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ryzyko zapłodnienia przez taki kontakt ze spermą można wykluczyć – zarówno czas, jak i warunki, które Pan opisał są niesprzyjające dla plemników. By przetrwać i być zdolnymi do zapłodnienia, plemniki muszą mieć zapewnioną odpowiednią temperaturę, a także wilgotność. Poza drogami rodnymi nie mają zbyt wielkich szans na przeżycie. Być może przydatny okaże się nasz artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

Może być Pan spokojny – nawet jeżeli ejakulat zawierałby żywe plemniki, to dotknięcie zewnętrznych narządów płciowych partnerki również nie jest jednoznaczne z zapłodnieniem, a właściwie – nie jest to możliwe.

Więcej o ryzyku zapłodnienia w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.