Czy pomimo wytarcia się chusteczką, możliwe jest zapłodnienie?

Mam pytanie, które bardzo mnie nurtuje. Wydaje mi się, że niemożliwe jest zapłodnienie w ten sposób, ale jednak chciałbym poznać opinię osoby trzeciej. Sytuacja wygląda następująco.
Uprawialiśmy petting z dziewczyną, gdy doszedłem (za jej sprawą oczywiście), wytarłem spermę chusteczką z jej brzucha, następnie wziąłem dwie kolejne w celu wytarcia sobie palców, na wszelki wypadek. Dłońmi nie dotykałem spermy bezpośrednio, tylko wycierałem ją za pomocą powyżej wymienionego środka. Jakieś małe kawałki dostały mi się na rękę, ale wytarłem je dwoma chusteczkami do sucha.

Następnie chwilę odczekaliśmy, ale ja zdążyłem dotknąć pościeli i paru innych rzeczy, zanim przystąpiliśmy do drugiego pettingu.
Moje pytanie brzmi - czy pomimo wytarcia się chusteczką, możliwe jest zapłodnienie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji prawdopodobieństwo zapłodnienia jest minimalne.
Wytarcie rąk chusteczką nie usuwa wszystkich plemników z rąk, aby oczyścić dokładnie ręce z nasienia najlepiej umyć ręce mydłem pod bieżącą wodą.

Prawdopodobnie nie ma powodu do niepokoju, jednakże w przyszłości warto pamiętać o zachowaniu czystości rąk w czasie pettingu z partnerką.

Redakcja abcZdrowie.pl