Czy po masturbacji doszło do zapłodnienia?

Dzień dobry mam problem ponieważ boje się czy w poniższej sytuacji możliwe jest zapłodnienienie. Po skończonej masturbacji poszedłem umyć ręce na których znajdowało się trochę spermy , ręce opłukalem pod bieżącą wodą około 5-10 sekund i odruchowo wytrzepałem wodę z rąk do wanny obok którą następnie wytarłem na dnie. Ręce myłem samą wodą i boje się czy gdyby na zostało trochę niesplukanej spermy mogła dojść do zapłodnienia przez jej resztki na dnie wanny mumio wytarcia dna wanny ręcznikiem, dodam że 15 minut później kapała się tam kobieta.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisana przez Pana sytuacja nie stwarza zagrożenia, jeśli chodzi o zajście w ciążę.

Opłukanie rąk pod bieżącą wodą zapewne pozwoliło pozbyć się ewentualnych plemników. Ponadto wspomina Pan o tym, że dno wanny zostało wytarte ręcznikiem, co dodatkowo mogło doprowadzić do obumarcia plemników.

Nie ma możliwości zapłodnienia poprzez samą kąpiel. Konieczny jest kontakt płciowy dwóch osób, dlatego ryzyko zajścia w ciążę w Pańskim przypadku uznajemy za bliskie zeru.

Podobne pytania wraz z udzielonymi na nie odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-po-kapieli-w-wannie-po-mezczyznie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-takiej-sytuacji-ciaza-jest-mozliwa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-kapieli-mozna-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.