Czy w takiej sytuacji ciąża jest możliwa?

Czy jeżeli masturbowałem się w wannie podczas prysznicu i ejakulowałem na "brodzik" wanny, a następnie po kilku minutach moja dziewczyna również wzięła tam prysznic, czy mam się obawiać że może zajść w ciąże? Nawet pomimo faktu, że używałem mydła do kąpieli i do tego spłukałem wannę wodą ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisywanym przypadku szansa na zajście w ciążę Pana partnerki jest praktycznie zerowa. Do zapłodnienia może dojść tylko w przypadku połączenia się plemnika mężczyzny z komórką jajową w ciele kobiety. Dzieje się tak za sprawą wytrysku nasienia z penisa w drogach rodnych partnerki. Opisywany przez Pana przypadek temu zaprzecza i raczej nie ma szans, aby spłukany ejakulat z brodzika dostał się do komórki jajowej kobiety. W szczególności, gdy oboje Państwo brali tylko prysznic.

Zawsze dla pewności można wykonać test ciążowy co najmniej 10 dni po owej sytuacji.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na pytania naszych innych użytkowników, którzy również mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-kapieli-mozna-zajsc-w-ciaze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-plemnikow-do-drog-rodnych-i-ryzyko-ciazy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-po-kapieli-w-wannie-po-mezczyznie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.