Czy w taki sposób może dojść do zapłodnienia?

Wczoraj chłopak spuścił się po pettingu, umył ręce i go wytarł po czym zrobił mi palcówkę. Lecz nie pamiętam czy ja dotykałam jego członka podczas naszych zabaw po spuszczeniu bo później również robiłam sobie dobrze palcami. Czy jest możliwość zajścia w ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobieństwo zajścia w ciążę poprzez petting nie jest wielkie, ale nie jest to niemożliwe. Wiele zależy również od tego, w którym dniu cyklu doszło do zbliżenia. Największe ryzyko zapłodnienia występuje w czasie dni płodnych kobiety.

Jeśli dotykała Pani penisa partnera, to opisana przez Panią sytuacja stwarza minimalne ryzyko ciąży, dlatego – jeśli nie planują Państwo potomstwa w najbliższej przyszłości - proszę pomyśleć o zabezpieczeniu na przykład w postaci prezerwatywy. Istnieje bowiem możliwość przeniesienia plemników na palcach w przypadku, gdy penetracja jest głęboka, a palce mokre od spermy.

W naszym serwisie pojawiało się już wiele pytań o ryzyko ciąży po pettingu. Poniżej znajdzie Pani kilka przykładowych zapytań: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-nasienia-na-palcach-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-plemnikow-na-palcach-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-pettingu-mozna-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.