Czy podczas takiej sytuacji może dojść do zapłodnienia?

Dzień dobry. Mam 18 lat i jestem w trakcie dni płodnych. Za 13 dni powinnam mieć miesiączkę ( mam ją już o 5 lat). Wczoraj przyjechał do mnie chłopak I swoimi rękami masturbowałam go, jednak zakończyliśmy przed wytryskiem. Jednak tuż po tym nadal to robiłam, jednak przez majtki. Potem poszłam do łazienki i umylam ręce woda z mydłem (Ale nie bardzo dokładnie) tak szybko po prostu. Potem poszłam siku I urwałam papier toaletowy I specjalnie wytarłam się tak, żeby nie dotykać papierem moich narządów rozrodczych (Ale jednak mogło się coś przesunąć.. już sama nie wiem) [wiem tylko, że jak umylam ręce miałam je suche, ponieważ wytarłam je rzecznikiem). Proszę więc , niech Pan/Pani odpowie na pytanie czy możliwe było zapłodnienie? Ponieważ wyczytałam że podczas podniecenia mężczyznom wydziela się wydzielina, w której mogą być żywe plemniki. BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ, PONIEWAŻ STRASZNIE SIĘ STRESUJĘ. [jestem dziewicą]

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma Pani powodu do obaw – zapłodnienie wskutek przeniesienia nasienia na dłoniach podczas masturbacji jest sytuacją ekstremalną, w praktyce niemal nie mającą prawa bytu. Oczywiście należy liczyć się z takim ryzykiem, niemniej u Pani ono nie zachodzi z uwagi na fakt umycia dłoni.

Odsyłam do odpowiedzi ekspertów na podobne pytania, być może rozwieją Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-umyciu-rak-plemniki-dalej-na-nich-sa oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-plemnikow-do-drog-rodnych-i-ryzyko-ciazy.

Plemniki mają krótką żywotność i są wrażliwe na warunki atmosferyczne. By przeżyć i być zdolnymi do zapłodnienia, muszą mieć zapewnioną odpowiednie środowisko i temperaturę. Pani umyła dłonie i wytarła je, choć prawdopodobnie już w momencie dotarcia do łazienki nasienie straciło swe właściwości.

Zachęcam również do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.