Czy mogło dojść do zapłodnienia podczas tej sytuacji?

Witam, dzisiaj z dziewczyną doszło do gry wstępnej, całowanie itp. Po tym postanowiliśmy przejść na masturbacje w której doszło do wytrusku. Po całym akcie odpoczywaliśmy i ja poszedłem umyć ręce oraz penisa. mieliśmy zamiar zacząć "drugą rundę", wszystko idzie zgodnie z planem, gdy nagle dziewczyna mówi stop. Boi się, że doszło do zapłodnienia po tym jak jednym palcem poprawiłem penisa po czym wsadzilem go do pochwy. Jak wcześniej pisałem penis był umuty oraz wytrysk był dosyć mocny wcześniej, podczas wsadzania palca do pochwy nie czulem że "dochodzę" oraz jesteśmy przekonani że na moim penise mogła być wydzielina na członku. Nie wiemy co zrobić w takiej sytuacji obaj nie planujemy ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

gdy dochodzi do niezabezpieczonego stosunku i istnieje realne ryzyko zajścia w ciążę można skorzystać z tzw. antykoncepcji awaryjnej, która hamuje owulację i tym samym znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia. W takich przypadkach ważny jest jednak czas. Tabletkę awaryjną należy bowiem zażyć w określonym czasie. W przeciwnym razie nie zadziała.

Niestety w Państwa przypadku jest już za późno na zastosowanie antykoncepcji awaryjnej. Ryzyko zajścia w ciążę nie jest jednak duże, z uwagi na to, że przed ryzykowną sytuacją umył Pan penisa oraz ręce. Dziewczyna powinna jednak wykonać test ciążowy po 14 dniach od tego zdarzenia, aby mieć pewność, że nie zaszła w ciążę.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-owulacja-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-petting.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.