Jak duże jest ryzyko ciąży u 20-latki?

Ostatnio uprawialiśmy petting z chłopakiem. Penis wydzielał śluz - preejakulacyjny, wytrysku nie było. Nie doszło do penetracji. Chłopak dotykał mnie penisem w wejście do pochwy, ale przez większość czasu dotykał łechtaczki. Trwało to wszystko max 10 min. Potem umyliśmy oboje ręce, a ja wytarłam miejsca intymne. Jakie jest ryzyko, że zajdę w ciąże. Było to 4 dni po owulacji.
KOBIETA, 20 LAT 6 miesięcy temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli nie doszło do penetracji, to ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie. Co prawda w płynie preejakulacyjnym mogą znajdować się plemniki, które są zdolne do zapłodnienia, lecz musiałyby one zostać przeniesione bezpośrednio do dróg rodnych.

Najprawdopodobniej więc nie ma Pani powodów do obaw o zajście w ciążę. Gdyby miesiączka nie pojawiła się w wyznaczonym czasie, to proszę wykonać test ciążowy, który ostatecznie wykluczy możliwość zapłodnienia.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dotykanie-penisem-pochwy-moze-doprowadzic-do-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-nago-i-brak-dotykania-narzadow-rodnych-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-sluz-z-penisa-jest-zdolny-do-zaplodnienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.