Czy jest jakieś ryzyko ciąży u 22-latki?

Preejakulat na dłoni a dotykanie łechtaczki? Witam Mniej więcej w 21 dniu cyklu uprawiałam seks z chłopakiem. Jednak zanim do tego doszło dotykaliśmy się nawzajem. Gdy jeździłam ręką po penisie chłopaka był on wilgotny na czubku, ale nie doszło do orgazmu. Potem, gdy chłopak zakładał prezerwatywę, ja dotykałam się tą samą ręka po łechtaczce. Zanim jednak to zrobiłam, to rękę miałam suchą bo musiałam gdzieś całkiem nieświadomie dotknąć nią pościeli czy łóżka. Czy w takim przypadku istnieje możliwość ciąży?
KOBIETA, 22 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje niewielkie ryzyko przeniesienia preejakulatu w opisany przez Panią sposób. Jeśli jednak ręka była sucha, to najprawdopodobniej ewentualne plemniki, które mogły się na niej znajdować, już obumarły. W związku z czym nie doprowadziłyby one do zapłodnienia.

Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, to zawsze warto wykonać test ciążowy po upływie dwóch tygodni od tego zdarzenia. Wówczas dowie się Pani, czy zaszła w ciążę.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zaplodnienia-po-dotknieciu-penisa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-poprzez-dotkniecie-narzadow-rodnych-reka-z-preejakulatem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-reaguje-preejakulat-w-stosunku-z-roznymi-rzeczami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.