Czy istnieje ryzyko niechcianej ciąży przez moją nieuwagę?

witam mam 19 lat, dzisiaj z partnerką nas poniosło i zrobiłem jej dobrze. sęk w tym że jakieś 15 minut przed tym dotykałem penisa w bokserkach bo musiałem go przesunąć. W międzyczasie dotykałem dużo innych rzeczy, w tym ubrań pościeli, etc. Po tych feralnych 15 minutach zrobiłem partnerce dobrze suchą ręką. Pytanie brzmi, czy istnieje ryzyko niechcianej ciąży przez moją nieuwage? proszę o szybką odpowiedz bo bardzo mnie to martwi. Z góry dziękuje.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli penis był suchy, to nie ma powodów do obaw. Ryzyko ciąży istnieje w momencie przeniesienia plemników znajdujących się w spermie lub płynie preejakulacyjnym do dróg rodnych dziewczyny. Nie jest ono duże, ale nie można go całkowicie wykluczyć.

Ponadto plemniki nie żyją zbyt długo w niekorzystnych im warunkach, dlatego jeśli w międzyczasie dotykał Pan różnych przedmiotów, to i tak najprawdopodobniej by zginęły. Naszym zdaniem – ryzyko ciąży jest znikome, bliskie zeru, ale dla pewności można wykonać test ciążowy.

Poniżej umieszczamy inne pytania z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-bez-dotykania-penisa-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-ciazy-po-pettingu-z-preejakulatem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-jest-ze-jestem-w-ciazy-jesli-uprawialam-petting.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.