Czy jest duże ryzyko ciąży u partnerki?

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje ryzyko ciąży w tym przypadku. W sobotę 4 czerwca uprawiałem seks z moją dziewczyną, była ona lekko pijana o ile ma to jakieś znaczenie. Za pierwszym wszystko przebiegło tak jak powinno w zabezpieczenie, po tym poszedłem do łazienki i obmyłem penisa wodą z mydłem i wytarłem w ręcznik ale nie pod główka penisa ponieważ skóra się zawineła. Wróciłem do łóżka i przez 5 minut leżeliśmy, natomiast po tym czasie dziewczyna zaczęła mi robić loda, po około 5 minutach poszedłem założyć prezerwatywę staracac się nie nie dotykać rękami, zważając na to ,że 10 minut wcześniej uprawialiśmy pierwszy stosunek. Chciałbym się dowiedzieć czy jest ryzyko zajścia w ciążę, jeżeli chodzi o okres to 26 maja jeszcze go nie miała, natomiast wiem ,że 29 maja juz był, okresu ani śladów po okresie nie było tego 4 czerwca kiedy doszło do tej sytuacji, jest szansa na zajście w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

upojenie alkoholowe nie powinno mieć większego znaczenia w kontekście zajścia w ciążę. Jeśli stosunki, które Pan opisuje przebiegały z zabezpieczeniem, to ryzyko ciąży jest bardzo małe.

Możliwość przeniesienia plemników na ręku jest mało prawdopodobne z uwagi na to, że w środowisku niekorzystnym giną one bardzo szybko. Nie przeżyją nie tylko na dłoniach, ale również na pościeli. Potrzebują one środowiska ciepłego i wilgotnego, takiego jak np. drogi rodne kobiety. Jeśli więc plemniki nie dostały się do dróg rodnych dziewczyny, to ryzyko zapłodnienia jest znikome.

Inni użytkownicy mieli podobne dylematy. Oto kilka pytań o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nasienie-na-reku-a-mozliwosc-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-ciazy-u-dziewicy-po-przeniesieniu-spermy-w-okolice-intymne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-przeniesc-sperme-palcami-do-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.