Czy możliwe, że zaszłam w ciążę podczas tego stosunku?

Witam, czy jest ryzyko ciąży w sytuacji kiedy okolo tydzien temu chłopak doszedł poza mną, jednak po chwili (okolo 2-3 minuty) włożył we mnie palce na których nie jest pewien czy nie było małej ilości spermy (podnosząc rękę lekko zahaczł o członka)? Niepewność czy była to sperma wynika z tego że poczuł coś zimnego na palcu i nie jest pewien co to było. Dodam, że bylam wtedy 2 dni przed owulacją

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji nie można wykluczyć zapłodnienia. Można zajść w ciążę poprzez przeniesienie nasienia na palcach do dróg rodnych kobiety. Ryzyko zajścia w ciążę w ten sposób nie jest duże, ale jest możliwe.

Plemniki są w stanie przetrwać w drogach rodnych nawet kilka dni, gdyż są tam dla nich sprzyjające warunki. Jeśli więc do zbliżenia dochodzi przed owulacją, to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Proszę wykonać test ciążowy z moczu lub krwi po upływie dwóch tygodni od tego zdarzenia. Wówczas dowie się Pani, czy doszło do zapłodnienia.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-na-bieliznie-a-ryzyko-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-po-skonczeniu-okresu-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-przeniesc-sperme-palcami-do-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.