Czy w taki sposób można jednak zajść w ciążę?

Dzień dobry, mam 20 lat. Jest 34 Dzień cyklu, moja miesiączka zwykle jest bardzo regularna tzn. 28 dni. Nie współżyłam z chłopakiem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wkładał mi palce, a ja też mu robiłam ręka. Czasem ocierał się o mnie, ale penis nigdy nie został wprowadzony bezpośrednio do środka. Nie jestem pewna czy jego rece były czyste(chodzi mi o sperme). Zastanawiam się czy można w taki sposób zajsc w ciaze? Z pochwy tez nie mam wiele śluzu, jak już to jest to sluz o nieprzyjemnym zapachu, koloru żółtego w padający w zieleń. Jest tak od ostatniego pettingu. Czy w moim przypadku można zajsc w ciaze? Zaznaczam że się nie hamujemy jeśli chodzi o rece i powtarzam, że nie jestesmy pewni, czy jego i moje rece były czyste od spermy. Robimy sobie nawzajem w tym samym czasie, nawet po parę razy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje możliwość zajścia w ciążę na skutek pettingu, lecz ryzyko to nie jest duże. Mimo to, nie można go całkowicie wykluczyć.

Wszystko zależy od tego, czy na palcach znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia. Mogą one znajdować się zarówno w nasieniu, jak i w płynie preejakulacyjnym. Aby wykluczyć bądź potwierdzić ciążę należy wykonać test ciążowy z moczu lub krwi. Najlepiej zrobić to w dniu spodziewanej miesiączki lub co najmniej po 14 dniach od zbliżenia. Wówczas wyniki będzie można uznać za wiarygodne.

Jeśli zaś chodzi o śluz, to żółta lub zielona wydzielina o nieprzyjemnym zapachu może oznaczać infekcję. Proszę więc udać się do ginekologa.

Podobne pytania pojawiały się w naszym serwisie. Poniżej wklejamy linki do nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ryzyko-ciazy-wystepuje-tylko-w-momencie-gdy-na-palcach-znajduje-sie-sperma,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-i-ryzyko-ciazy-a-sperma-na-bieliznie-i-palcach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-nasienia-na-palcach-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.