Czy będę w ciąży po pettingu?

Witam, 11dni temu uprawiałam z chłopakiem petting, włożył palec do pochwy od spermy i wcześniej miał wytrysk na brzuch i możliwe ze mogło tez trochę pójść na pochwę, pobrudzić się. Jestem dziewica, po 8 dniach od tego zdarzenia dostałam okres, czyli teraz mam 3/4 dzień i robiłam test po tygodniu od tego zdarzenia był negatywny. Czy jest szansa na ciąże? cały czas się stresuje i myśle o tym, szaleje…

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim testy ciążowe wykonane tydzień po stosunku mogą jeszcze nie być wiarygodne. Najlepiej jeśli od stosunku do wykonania testu ciążowego z moczu minie co najmniej 14 dni. Wówczas wynik testu będzie można uznać za prawidłowy.

Ryzyko zajścia w ciążę na skutek pettingu jest niewielkie, lecz nie można go całkowicie wykluczyć, zwłaszcza, jeśli na palcach chłopaka znajdowała się sperma, a w niej plemniki zdolne do zapłodnienia.

Proszę więc powtórzyć domowy test ciążowy lub oznaczyć poziom beta-HCG w laboratorium. Badanie to pozwoli Pani wykluczyć lub potwierdzić ciążę.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziewica-moze-zajsc-w-ciaze-przez-petting,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziewictwo-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-usg-a-negatywny-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.