Jakie jest ryzyko ciąży pettingu?

dzien dobry, dwa dni temu z chlopakiem uprawialismy petting. On doszedl mi na klatke piersiową i kropla spermy spłynęła po moim brzuchu i nie jestesmy pewni gdzie wpadla. Jest mozliwosc ze spłynęła po sromie, jesli tak by sie stało, jaka jest mozliwosc zajscia w ciaze? sperma byla wodnista i czytalismy ze oznacza to ze ma ona małą ilosc plemników zdolnych do zaplodnienia, dodatkowo za tydzien powinnam dostac miesiączkę wiec aktualnie mam dni niepłodne co rowniez zmniejsza szanse na zajscie w ciaze. Dodatkowo, kropla splynela po calym brzuchu a plemniki przy kontakcie z powietrzem szybko giną. Jaka jest szansa na zajscie w ciaze w takich okolicznosciach?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

szansa na zajście w ciążę w opisanym przez Panią przypadku nie jest duża, ale nie można całkowicie jej wykluczyć.

Kropla spermy, która spłynęła po brzuchu nie powinna doprowadzić do zapłodnienia. Aby doszło do zapłodnienia nasienie musiałoby dostać się do pochwy. Proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę. Jeśli nie pojawi się ona w terminie, warto wykonać test ciążowy, który da Pani odpowiedź na pytanie, czy mogło dojść do zapłodnienia.

Prawdopodobieństwo jest naprawdę niewielkie, dlatego najprawdopodobniej nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wytrysk-na-brzuch-i-sperma-w-okolicy-warg-sromowych-a-mozliwosc-zaplodnienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wytrysk-na-brzuch-w-dni-plodne-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wytrysk-na-brzuch-po-pettingu-u-dziewicy-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.