Czy ryzyko ciąży jest duże w takiej sytuacji?

dzień dobry, jaką jest szansa na ciaze. Chlopak nie miał wystrysku, tylko ocierał się o mnie swoim penisem, nie włożył mi go do środka. Tak jak mówię pocierał się swoim penisem o moje narządy płciowe. Prawdopodobnie miałam dni płodne. Jaka jestem bowiem w takim szansa na ciaze Dpoznia mi się okres. A w dni płodne miałam bardzo dużo sluzu. Przechodziłam bardzo sterujący miesiąc. Proszę odpowiedzieć mi na pytanie czy jest duża szansa na ciaze. Czy preejakulat jest w stanie w takim momencie zapłodnić? POZDRAWIAM
KOBIETA, 21 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w preejakulacie mogą znajdować się plemniki, które są zdolne do zapłodnienia. Musiałyby one jednak dostać się do Pani dróg rodnych, by zaszła Pani w ciążę. Petting stwarza niewielkie ryzyko zapłodnienia zwłaszcza, gdy do zbliżenia dochodzi w okolicy owulacji.

W obecnej sytuacji najrozsądniej byłoby wykonać test ciążowy, który da Pani jasną odpowiedź. Wspomina Pani o stresującym miesiącu. Proszę pamiętać, że stres jest jednym z czynników, które mogą opóźnić miesiączkę.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-ciazy-przy-ocieraniu-pochwy-o-penis,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plyn-wydobywajacy-sie-z-czlonka-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-a-szanse-na-zajscie-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.