Czy jest szansa na zajście w ciążę w takiej sytuacji?

Witam, podczas stosunku z moją partnerką doszło do zsuniecia się prezerwatywy z penisa pod sam koniec stosunku. Nie doszło do wytrysku, a w samym zbiorniczku prezerwatywy znajdował się zapewne preejakulat i substancja zawarta w durex performa. Gdy partnerka wstała zauważyliśmy brak prezerwatywy na penisie i wystający z pochwy koniec prezerwatywy. Czy jest szansa w takim razie na zajście w ciąże? Co robić?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety na podstawie opisu trudno wywnioskować, czy w tej sytuacji mogło dojść do zapłodnienia. W pytaniu brakuje informacji, czy były to dni płodne, czy stosują Państwo jeszcze inne metody antykoncepcji itp.

W przypadku podejrzeń, że mogło dość do kontaktu preejakulatu z drogami rodnymi, najlepiej będzie, jeżeli Pana partnerka wykona test ciążowy. Do wyboru są różne rodzaje m.in. płytkowy, strumieniowy oraz paskowy. Najlepiej wykonać go w dniu spodziewanej miesiączki. Dla pewności wyniku, można go również powtórzyć. Pana partnerka może również udać się na badanie hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa, który pozwala na szybkie wykrycie ciąży. Jeżeli te badania potwierdzą wynik, należy udać się do ginekologa.

Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, warto zastanowić się wspólnie z partnerką nad wyborem także innych metod antykoncepcyjnych np. antykoncepcji hormonalnej. Lekarz pomoże dobrać najlepsze środki podczas konsultacji lekarskiej i wywiadu z pacjentką.

Warto również sprawdzić, jak na pytania o tej tematyce zadane przez innych użytkowników odpowiadają eksperci naszego serwisu. Poniżej przesyłamy przykładowe:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-ryzyko-zajscia-w-ciaze-gdy-prezerwatywa-zostala-w-srodku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zajscie-w-ciaze-poprzez-preejakulat

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-ryzyko-zajscia-w-ciaze-poprzez-preejakulat

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.