Czy istnieje szansa na zajście w ciążę w takiej sytuacji?

Kilka dni temu z dziewczyną próbowaliśmy cos nowego, ocieraliśmy się, ona była bez niczego a ja miałem same bawełniane bokserki, nie trwało to długo zaledwie 30 sekund, nie doszło do wytrysku ale prawdopodobnie powstał prejakulat i pytanie brzmi czy jest szansa na zajście w ciążę? Była 2 dni po okresie i miała dni płodne
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Jeżeli istnieje podejrzenie, że w czasie tego zbliżenia mogło dojść do kontaktu nasienia z drogami rodnymi, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie domowego testu ciążowego.

Do wyboru są testy paskowe, strumieniowe lub płytkowe. Taki test najlepiej zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, aby był jak najbardziej wiarygodny. W razie niepewności wyniku, można go powtórzyć. Jest jeszcze inna opcja, czyli wykonanie badania hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa, który pozwala na szybką diagnostykę ciąży. Taki test wykonuje się w laboratorium – najlepiej w godzinach porannych, gdy stężenie hormonu jest największe.

Nie wspomina Pan w pytaniu, czy podczas zbliżenia było stosowane jakieś zabezpieczenie. Na przyszłość warto pamiętać o prezerwatywie. Partnerka może rozważyć także stosowanie innych metod np. antykoncepcji hormonalnej. W tym celu warto udać się na konsultację ginekologiczną.

Tymczasem zachęcamy również do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl, który zawiera więcej szczegółowych informacji na temat różnych dostępnych metod antykoncepcji:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wybierz-metode-dla-ciebie

Być może pomocne okażą się też odpowiedzi ekspertów serwisu abcZdrowie.pl na pytania z podobnego obszaru tematycznego zadane przez innych użytkowników portalu. Poniżej znajdzie Pan przykładowe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skad-w-preejakulacie-wystepuja-plemniki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-preejakulacie-znajduja-sie-plemniki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mogla-zajsc-w-ciaze-przez-petting

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.