Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po takim pettingu mogłam zajść w ciążę?

Witam, jestem dziewicą, razem z moim chłopakiem trzy dni temu uprawialiśmy petting. Wkładając palce chłopak miał płyn preejakulacyjny, możliwe ze tez troche spermy na palcach. jaka jest szansa na ciąże? dodam, ze miałam dni płodne.
KOBIETA, 19 LAT 5 miesięcy temu

Zapłodnienie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno precyzyjnie określić ryzyko zapłodnienia w takim wypadku, zwłaszcza że obecność plemników na palcach partnera jest czysto hipotetyczna. Zakładając, że faktycznie bezpośrednio po ejakulacji czy poprzez przeniesienie preejakulatu do pochwy dostały się żywe plemniki, można domniemywać, że zapłodnienie jest możliwe.

Być może pomocne okażą się odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-przeniesiona-z-palcow-do-pochwy-a-ryzyko-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sperma-na-palcach-czy-jest-prawdopodobienstwo-ciazy.

Proszę jednak pamiętać, że takie ryzyko jest znikome, choćby z uwagi na dużą wrażliwość plemników i ich krótką żywotność.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy