Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie przeniesienie spermy jest możliwe?

Czy jest możliwość ciąży w przypadku masturbacji ręka, która mogła miec kontakt z przedmiotem na którym była sperma? Czy przez takie przeniesienie spermy z przedmiotu do ręki i na pochwę nam możliwe zajście w ciąże?
KOBIETA, 25 LAT 11 miesięcy temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, jest to hipotetycznie możliwe, ale w praktyce mało prawdopodobne. Na pewno zależy od tego, jak wyglądała masturbacja – to jest czy doszło do penetracji dróg rodnych kobiety oraz jak długo na dłoni była sperma. Plemniki bowiem bardzo krótko żyją w warunkach niesprzyjających (około kilku minut), a takimi jest z pewnością każde środowisko poza drogami rodnymi, gdzie panuje odpowiednie pH, temperatura i wilgoć. Jeżeli na dłoni było nasienie zaschnięte, to z pewnością plemniki nie miały szans na przeżycie – oto wypowiedź naszego eksperta, proszę ją przeczytać: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-zywotnosc-plemnikow. Jeśli chce Pani wiedzieć więcej o plemnikach – ich zdolności do zapłodnienia i m.in. żywotności, to odsyłam również do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy