Jaka jest żywotność plemników?

Witam!
Jestem kobietą i mam 19 lat. Chciałabym się dowiedzieć czy po wytrysku jeżeli sperma jest na palcu i gdy zaschnie, plemniki nadal żyją i poruszają się? Jak długo? Jeżeli mój mężczyzna dotykał mnie po narządach rodnych i na niewielką długość wkładał palec do pochwy jest możliwa ciąża? ( jestem dziewicą)

Witam serdecznie,
Plemniki poza organizmem mogą przeżyć około 18h. Muszą być jednak spełnione odpowiednie warunki czyli 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisku. Jeżeli sperma wyschła to plemniki nie mają możliwości przeżycia.
Pozdrawiam