Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo mogą żyć plemniki?

Witam, mam problem który nie pozwala mi spać. Jeśli uprawiałem z dziewczyną seks z prezerwatywą i dostałem orgazmu następnie po zdjęciu prezerwatywy uleciało troszeczkę dosłownie ciupkę na moje włosy łonowe i niestety nie wziąłem po stosunku prysznica a za następne jakieś 2 może 3 godziny znów zacząłem się kochać ze swoją partnerką w prezerwatywie, z tym że jak pisze nie wziąłem prysznica i troszkę spermy zostało na moich włosach łonowych to jeśli po takim czasie czyli 2-3 godz. mieliśmy drugi stosunek i moje włosy łonowe mogły mieć kontakt z jej zewnętrzna częścią pochwy podczas uprawiania seksu ( zbliżenia narządów płciowych do siebie ) to czy ona mogła zajść w ciążę? Dodam, że miała wtedy prawdopodobnie dni płodne. Czytałem też wiele w internecie, ale informacje są tak zbieżne, że nie wiem co myśleć. Ile w ogóle żyje plemnik na zewnątrz tak jak opisałem np. na moich włosach łonowych? Czy jeśli uprawialiśmy seks po tym czasie to już dawno wyschło i nic nie było? Mam nadzieję, że pomożecie mi jak najszybciej i będzie mi lżej na sumieniu. Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź i pomoc.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
Plemniki poza organizmem mogą przeżyć nawet do 18h ale muszą być spełnione odpowiednie warunki. Do tych warunków należy temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Jeżeli sperma wyschła to plemniki nie mają szansy przeżycia. Wówczas nie ma ryzyka zajścia w ciążę.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy