Czy możliwe jest przeniesienie plemników żeby doszło do zapłodnienia?

Witam, uprawiałem seks z moją partnerką 2 razy w ciągu jednego wieczoru. Używałem prezerwatyw. Za pierwszym razem wytrysk nastąpił na zewnątrz. Pół godziny później zaczęliśmy jeszcze raz. Kiedy nakładałem prezerwatywę dotknąłem najpierw członka a później prezerwatywy. Czy możliwe jest przeniesienie takiej ilości plemników żeby doszło do zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Plemniki w środowisku zewnętrznym są w stanie przeżyć nawet 18h. Muszą być jednak spełnione odpowiednie warunki czyli temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Jeżeli takie warunki były spełnione to istnieje ryzyko przeniesienia plemników do dróg rodnych partnerki a co za tym idzie ryzyko zapłodnienia. Proponuję po około 2 tygodniach od stosunku wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam