Ile mogą przeżyć plemniki?

Uprawiałam seks z zabezpieczeniem (prezerwatywa) niestety po jakimś czasie (nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć ile to było, około 30minut) zaczęliśmy kochać się bez prezerwatywy i użyliśmy jej dopiero w trakcie stosunku.

Moje pytanie brzmi, czy plemniki z wcześniejszego wytrysku mogły przeżyć i mogłam zajść w ciążę?Prawdopodobnie miałam dni płodne.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Plemniki poza organizmem mogą przeżyć do 18h ale muszą być spełnione odpowiednie warunki tzn. temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Istnieje możliwość, że w opisanym przez Panią przypadku te warunki mogły być spełnione.
Jeżeli podczas stosunku nie doszło do wytrysku nasienia mogło dojść do kontaktu z preejakulatem. Może on zawierać nieznaczne ilości plemników, o obniżonej ruchliwości, co zmniejsza ich zdolność do zapłodnienia. Ale zajście w ciążę w takim przypadku jest również możliwe.
Proponuję wykonanie w dniu spodziewanej miesiączki testu ciążowego.

Pozdrawiam