Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak reaguje preejakulat w stosunku z różnymi rzeczami?

Mam pytanie dotyczące preejakulatu. Jak on reaguje w stosunku z różnymi rzeczami? Preejakulat to jest podobno zaledwie jedna kropla, więc mam pytanie, czy po dotknięciu ręką na której znajdował się preejakulat ubrania, kołdry bądź jakiejkolwiek innej rzeczy, to plemniki w preejakulacie nadal będą zdolne do zapłodnienia?
Czy poprzez ten kontakt z czymś innym preejakulat zostanie wytarty, albo ulegnie zniszczeniu? Czy preejakulat da się przenosić np. z dłoni na dłoń (poprzez dotykanie się rękoma) i później wsadzając palce do pochwy może dojść do zapłodnienia? Oczywiście mam na myśli sytuację przypadkową.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Jak wykonać test ciążowy?

Witam serdecznie,
Preejakulat może zawierać nieznaczne ilości plemników, o upośledzonej ruchliwości, co obniża ich zdolność do zapłodnienia. Ale zajście w ciążę przez preejaklut jest możliwe.
Plemniki poza organizmem są w stanie przeżyć nawet do 18 godz., ale muszą być spełnione odpowiednie warunki, tzn. temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Jeżeli te warunki będą spełnione to plemniki w preejakulacie są zdolne do przetrwania. Preejakulat można prznieść na dłoniach.
Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy