Czy możliwe jest zajście w ciążę bez stosunku czy pettingu?

Czy możliwe jest zajście w ciążę bez stosunku czy pettingu, np. przez pozostawione na czymś plemniki?

Witam serdecznie,

Plemniki poza organizmem są w stanie przeżyć nawet 18 godz., ale muszą być spełnione odpowiednie warunki, tzn. temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Jeżeli takie warunki są spełnione, może dojść do zapłodnienia poprzez spermę przeniesioną na przedmiotach bądź dłoniach.

Takie przypadki zdarzają niezwykle rzadko.

Pozdrawiam