Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Petting i prezerwatywa. Czy jest możliwość, że doszło do zapłodnienia?

Czy mogło dojść do zapłodnienia, jeśli uprawiałam z narzeczonym petting (nie wkładał mi palców do pochwy). Po wszystkim umyliśmy ręce. Po jakimś czasie znowu zaczęliśmy się pieścić i wtedy dotykał moich warg i okolic wejścia do pochwy (czy jest opcja, że niewielka ilość spermy została przeniesiona przez palce?).
Po dwóch godzinach odbyliśmy stosunek z prezerwatywą. Czy jest możliwość, aby poprzez ten stosunek wprowadził tę niewielką ilość spermy we mnie i że doszło do zapłodnienia?
Zaznaczę, że miałam wtedy dni bardzo płodne. Mam nadzieję, że podałam jak najwięcej szczegółów do zaistniałej sytuacji i czekam na szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jak wykonać test ciążowy?

Witam serdecznie,

Plemniki poza organizmem mogą przeżyć do 18 godz., ale potrzebują do tego odpowiednich warunków, tzn. temperatury 37 stopni Celsjusza oraz wilgotnego środowiska. Bardzo małe prawdopodobieństwo, że plemniki zostały przeniesione na dłoniach.

Jeżeli podczas stosunku prezerwatywa nie uległa uszkodzeniu oraz się nie zsunęła również ryzyko przeniesienia spermy do dróg rodnych kobiety jest małe.

Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy