Zsunięcie prezerwatywy a ryzyko zapłodnienia

Kochając się z partnerem podczas stosunku zsunęła mu się prezerwatywa do połowy członka w której była sperma następnie poprawiliśmy dalej prezerwatywę i włożył członka jeszcze kilka razy. Czy jest możliwość ze zsuniętej prezerwatywy wypłynęła sperma i przedostała się do pochwy?I gdyby dostało się jej tam troszeczkę jest możliwość zajścia w ciążę? Dodam, że partner doszedł wtedy po raz drugi i spermy w prezerwatywie znajdowało się nie wiele i bardziej przypominała wodę.Jestem 5 dni przed okresem
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

W każdym przypadku dostania się plemników do pochwy istnieje pewne ryzyko zapłodnienia.
Ciężko je oszacować w tym przypadku. Z pewnością fakt, że był to drugi stosunek, ilość spermy była niewielka wpływają na zmniejszenie tego ryzyka. Należy jednak pamiętać, że by doszło do zapłodnienia wystarczy pojedynczy plemnik.

Nie należy oszczędzać na prezerwatywach i używanie dalej tej samej, choć się zsunęła i jest zapełniona, to błąd.
Lepiej zużyć kilka osłonek w jednym "bliskim spotkaniu", nadają się one także na penetrujące waginę paluszki, tak higieniczniej jest...
Pozdrawiam.