Jak długo żyją plemniki poza organizmem kobiety

Parę dni temu mój chłopak zostawił swoje nasienie na pościeli (rano). Było otworzone okno więc było zimno. Tego samego dnia masturbowałam wieczorem się na tej pościeli. Czy jest możliwe, że zajdę w ciążę? Wsadziłam sobie do pochwy palec.

Witam serdecznie.

Plemniki poza organizmem są w stanie przeżyć nawet do 18h, ale potrzebne są do tego odpowiednie warunki tzn. wilgotne środowisko oraz temperatura 37 stopni Celsjusza. W przypadku, który Pani opisała warunki te najprawdopodobniej nie zostały spełnione. Dlatego plemniki nie miały szans na przetrwanie.
Pozdrawiam