Czy tym sposobem mogło dojść do zapłodnienia?

Witam ocieraliśmy się z dziewczyną o siebie miałem założonego kondona do wytrysku doszło kondona zdjąłem i 2-3 minuty potem rozpocząłem masturbacje partnerki tą samą ręką ktirą zdjołem kondona i przez chwile dotykałem członka partnerce zostało 7 dni do okresu czy istnieje możliwość zapłodnienia ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przedsięwzięte środki bezpieczeństwa prawdopodobnie wykluczają nawet niewielkie ryzyko ciąży. Z Pańskiego opisu wynika, że nie miał ani Pan, ani partnerka bezpośredniego kontaktu ze spermą, a jedynie z prezerwatywą. Oznacza to, że zapłodnienie jest niemożliwe, zwłaszcza wskutek masturbacji. Proszę zapoznać się z odpowiedziami na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-mogly-sie-tak-przedostac-do-drog-rodnych oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-plemnikow-do-drog-rodnych-i-ryzyko-ciazy.

Przeniesienie nasienia do pochwy i tym samym zapłodnienie kobiety to skrajnie rzadkie przypadki, więc nie ma powodu do obaw. Nawet jeżeli na Pańskiej dłoni było nasienie, to jest mało prawdopodobne, by plemniki miały szansę przeżyć, ponieważ ich żywotność poza drogami rodnymi kobiety jest niewielka.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/wszystko-o-prezerwatywach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.