Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tym sposobem mogło dojść do zapłodnienia?

Witam ocieraliśmy się z dziewczyną o siebie miałem założonego kondona do wytrysku doszło kondona zdjąłem i 2-3 minuty potem rozpocząłem masturbacje partnerki tą samą ręką ktirą zdjołem kondona i przez chwile dotykałem członka partnerce zostało 7 dni do okresu czy istnieje możliwość zapłodnienia ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 4 miesiące temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

przedsięwzięte środki bezpieczeństwa prawdopodobnie wykluczają nawet niewielkie ryzyko ciąży. Z Pańskiego opisu wynika, że nie miał ani Pan, ani partnerka bezpośredniego kontaktu ze spermą, a jedynie z prezerwatywą. Oznacza to, że zapłodnienie jest niemożliwe, zwłaszcza wskutek masturbacji. Proszę zapoznać się z odpowiedziami na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-mogly-sie-tak-przedostac-do-drog-rodnych oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przeniesienie-plemnikow-do-drog-rodnych-i-ryzyko-ciazy.

Przeniesienie nasienia do pochwy i tym samym zapłodnienie kobiety to skrajnie rzadkie przypadki, więc nie ma powodu do obaw. Nawet jeżeli na Pańskiej dłoni było nasienie, to jest mało prawdopodobne, by plemniki miały szansę przeżyć, ponieważ ich żywotność poza drogami rodnymi kobiety jest niewielka.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/wszystko-o-prezerwatywach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy