Czy mogło dojść do zapłodnienia u partnerki?

cześć, chciałbym zadać pytanie które mnie nurtuje, 26 grudnia, kochałem się ze swoją dziewczyną, miała wtedy dzień owulacji, wtedy wiadomo była największa szansa na zajście w ciąże, używałem prezerwatyw, w dalszym etapie sexu, zsunęła mi się poza pochwą prezerwatywa (nie doszło do wytrysku) więc stwierdziłem z dziewczyną żeby zmienić prezerwatywę, ona poszła w tym czasie po nową a ja trzymałem członka i sie masturbowałem, gdy już przyniosła nową po jakos 30 sekundach założyłem odrazu, nie wycierałem członka, rąk itp… jaka jest szansa że preejakulat mógł się wydostać i zapłodnić dziewczyne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Pana sytuacji mogło dojść do przeniesienia płynu preejakulacyjnego do dróg rodnych dziewczyny oraz do zapłodnienia – zwłaszcza, jeśli do zbliżenia doszło w momencie owulacji.

Dotykał Pan członka w momencie masturbacji, a więc na dłoniach mogły znajdować się plemniki, które następnie mogły dostać się na nową prezerwatywę lub bezpośrednio do pochwy dziewczyny.

Zachęcamy do wykonania testu ciążowego po około 14 dniach od tej sytuacji lub w terminie spodziewanej miesiączki. On da Państwu odpowiedź, czy doszło do zapłodnienia.

Podobne pytania innych użytkowników umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-prezerwatywy-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsuniecie-sie-prezerwatywy-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-prezerwatywie-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.