Czy możliwa jest ciąża u 21-latki w tej sytuacji?

dzień dobry, przedwczoraj uprawiałam seks z chłopakiem, to był nasz pierwszy raz. mieliśmy dobrze założoną prezerwatywę, ciasno przylegającą, nie zsuwała się. kiedy powiedział mi, że jest blisko, wyciągnął i doszedł poza mną - w prezerwatywę. Gumka nie była pęknięta, też, jak wspomniałam wcześniej, nie zsunęła się. Ściągnęliśmy ją, zawiązaliśmy i odłożyliśmy. Nasz niepokój wzbudził biały śluz, który znajdował się na penisie przy jądrach. Wydaje mi się, że mógł być to śluz z mojej pochwy lub lubrykant z prezerwatywy. Czy jest szansa żeby była to sperma, jeżeli chłopak doszedł poza mną w prezerwatywie? Po skończonym stosunku chłopak wytarł członka i umył dokładnie ręce, a później zrobił mi palcówkę. Czy na palcach moich lub chłopaka mógł znajdować się preejakulat, który może prowadzić do zapłodnienia? Na pewno nie wystąpiła taka sytuacja, żebyśmy wkładali ręce do pochwy, na których wyraźnie byla widoczna sperma lub inna ciecz-palce były suche lecz czy mimo tego mogła być tam obecność preejakulatu? Podsumowując-bardzo się stresuje że mogę być w ciąży. Tak naprawdę zdaje sobie sprawę, ze jest to niemal niemożliwe bo jak wspomniałam nie dość, że się zabezpieczyliśmy, gumka ani nie pękła ani nie zsunęła się, to jeszcze doszedł poza mną, wytarł członka i palce. Proszę o pomoc … Dodam też, że u mojego chłopaka ilość preejakulatu jest bardzo mała, wielkości kropelki wody.
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli doszło do wytrysku, to wydzielina, którą Państwo zauważyli mogła być spermą. Wspomina Pani jednak, że chłopak umył ręce po stosunku, więc jeśli nawet znajdowałby się na nich płyn preejakulacyjny, to plemniki nie przetrwałyby. Skoro ręce były czyste i suche, to nie znajdowały się na nich plemniki, które mogłyby doprowadzić do ewentualnego zapłodnienia.

Naszym zdaniem ryzyko zajścia w ciążę w opisanej przez Panią sytuacji jest bardzo małe – z uwagi na zastosowane zabezpieczenie oraz wytrysk poza pochwą. Gdyby jednak okres się spóźniał, można wykonać test ciążowy.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-a-stosunek-w-prezerwatywie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-prezerwatywie-i-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-prezerwatywie-brak-okresu-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.