Czy mogło dojść do zapłodnienia u 21-letniej kobiety?

Dzień dobry, Uprawialiśmy ostatnio seks z chłopakiem. Zawsze zabezpieczamy się prezerwatywą. Tym razem zanim włożył prezerwatywę przejechał mi penisem w okolicach narządów rozrodczych. Miałam już "mokro" w pochwie, a on także miał na penisie wydzielinę (preejakulat z tego co rozumiem). Później założył prezerwatywę i uprawialiśmy seks, ale zanim odbył się stosunek przetarłam mniej więcej tamto miejsce mokrą chusteczka i odczekałam krótką chwilę aż wyschnie (kilkanaście-kilkadziesiąt sekund). Czy mogło dojść do zapłodnienia? Wiem że małe szanse są w wyniku samego pocierania na zewnątrz, ale jeśli zostały jakieś plemniki, bo nie dokładnie wytarłam to miejsce albo to nie pomogło bo na przykład mokre chusteczki nie są dobre do tego to czy mogły się przenieść na prezerwatywie z zewnatrz do środka pochwy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w płynie preejakulacyjnym mogą znajdować się plemniki zdolne do zapłodnienia, dlatego jeśli preejukalat dostanie się w okolice dróg rodnych kobiety, to może to doprowadzić do ciąży.

Ryzyko zajścia w ciążę na skutek takich czynności nie jest duże, niemniej jednak nie można go całkowicie wykluczyć. Rozumiem, że w Państwa przypadku płyn preejakulacyjny nie dostał się do środka pochwy, dlatego ryzyko zapłodnienia jest znikome. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy po około 14 dniach od tego zdarzenia.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zajscia-w-ciaze-przez-kontakt-z-preejakulatem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kontakt-warg-sromowych-z-preejakulatem-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kontakt-z-preejakulatem-podczas-miesiaczki-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.