Czy mogło dojść do poczęcia u 20-letniej kobiety?

Witam Przychodzę z takim zapytaniem Czy jeśli chłopak był w spodenkach których z materiału i miał wytrysk w nich ( była zauważalna plama na zewnętrznej stronie spodni ) a ja byłam bez bielizny i bez spodni i obtarłam się kilka razy pochwa o to miejsce to jest ryzyko zapłodnienia Oraz jeśli chłopak by dotknął palcami tej plamy mokrej po zewnętrznej stronie spodni i później dotykał i wkładał mi palec do pochwy to jest ryzyko zapłodnienia ?
KOBIETA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zapłodnienia w takim przypadku jest naprawdę niewielkie. Plemniki po zetknięciu ze środowiskiem zewnętrznym, które jest dla nich niekorzystne, szybko obumierają. Materiał spodni był więc barierą w dotarciu plemników do pochwy.

W obecnej sytuacji proszę poczekać na menstruację, a jeśli nie pojawi się w spodziewanym terminie, to proszę wykonać test ciążowy, który na tym etapie będzie już wiarygodny.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania można znaleźć pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-bieliznie-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-w-bieliznie-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wytrysk-w-ubraniu-i-ocieranie-w-czasie-miesiaczki-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.