Czy w takim przypadku zapłodnienie było możliwe?

Witam.Chcialem uprawiać seks z żoną.Jednak doszło do wytrysku w moich majtkach. Po tym zdarzeniu nie umyłem się,a za chwilę tzn. po kilkunastu minutach spróbowaliśmy jeszcze raz się kochać,ale bez wytrysku w środku. Czy w takim przypadku mogło dojść do zapłodnienia?Dodam, że żona owulację miała 12, a seks był 17. Teraz powinna mieć okres a nie ma. Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli są Państwo pewni, że owulacja miała miejsce w tym terminie, to ryzyko zajścia w ciążę jest znikome. Warto jednak pamiętać, że owulacja może się przesuwać na skutek różnych czynników i wówczas będzie istniało ryzyko ciąży.

Po wytrysku plemniki są zdolne do zapłodnienia, ale tylko wtedy, gdy znajdują się w sprzyjających im warunkach – musi być to miejsce ciepłe i wilgotne. Ponadto podczas drugiego zbliżenia mógł wydobywać się płyn preejakulacyjny, w którym również znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia. Jeśli jednak żona była faktycznie kilka dni po owulacji, to ryzyko jest bardzo niewielkie.

Mimo to warto wykonać test ciążowy, aby wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-zaraz-po-owulacji, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-trzy-dni-po-owulacji-a-mozliwosc-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-szansa-abym-byla-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.