Czy jest duże ryzyko zapłodnienia po takim stosunku?

Współzylem dzisiaj ze swoją dziewczyną, całość odbyła się w prezerwatywie. W pewnym momencie zatrzymałem się by nie doszło do wytrysku, jednak miałem wrażenie, że mogło dojść do częściowego wytrysku bardzo małej ilości nasienia bez orgazmu, stosunek kontynuowaliśmy, jednak prezerwatywa co jakiś czas trochę się zsuwała, jak to zauważyłem to poprawiałem to od razu. Jaka jest szansa na zajście w ciążę? Dodam że partnerka wg aplikacji będzie mieć owulację za 2 dni
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli prezerwatywa nie zsunęła i nie doszło do wypłynięcia nasienia bądź płynu preejakulacyjnego, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Jeśli jednak wypłynęła chociażby niewielka ilość spermy, to partnerka mogła zajść w ciążę, zwłaszcza jeśli była przed owulacją.

Jeśli nie pojawi się u niej miesiączka w spodziewanym terminie, to proszę ją zachęcić do wykonania testu ciążowego. Jego wynik będzie decydujący.

Podobne pytania z tej tematyki znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zsunieta-prezerwatywa-i-stosunek-z-wytryskiem-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-stosunku-w-prezerwatywie-i-silny-stres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-w-dni-plodne-w-prezerwatywie-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.