Czy jest duże ryzyko ciąży po takim współżyciu?

Witam, z 2 na 3 czerwca doszło do stosunku pomiędzy mną a partnerką. Partnerka dostała okresu 17 czerwca, W lipcu okres dostała parę dni wcześniej niż normalnie, mówiła że był mnie obfity niż zawsze. Parę dni temu partnerka poczuła się źle, miała nudności oraz ból mięśni. Ostatni stosunek był wspomnianego 2 czerwca i od tamtego zajścia partnerka miała 2 okresy, jeden z nich był wątpliwy. Stosunek który uprawiliśmy był w prezerwatywie, bez wytrysku, lecz przy ściąganiu prezerwatywy otarłem się kilka razy o krocze partnerki bez zabezpieczenia, oczywiście bez penetracji. Partnerka niestety nie chce wykonać testu który wykluczył by wątpliwości. Z oka eksperta, czy jest ryzyko ciąży z opisanej sytuacji ? Z góry dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro partnerka po opisanym przez Pana stosunku miała już dwie menstruacje, to najprawdopodobniej nie doszło do zapłodnienia. W przeciwnym razie nie byłoby miesiączek.

Nudności oraz bóle mięśni nie są wyznacznikiem ciąży. Kluczowy jest wynik testu ciążowego oraz brak okresu, który mógłby świadczyć o zapłodnieniu. Naszym zdaniem nie mają Państwo powodów do obaw, jeśli chodzi o ciążę, ale oczywiście warto potwierdzić to testem ciążowym.

Podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwie-miesiaczki-od-stosunku-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/4-miesiaczki-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozne-wystapienie-miesiaczki-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.