Późne wystąpienie miesiączki a ryzyko ciąży

Witam. Dziś dostałam miesiączkę ( około południa). Jak narazie nie jest zbyt obfita, były skrzepy, ale niedużo. Dodam, że przyszła późno ( 47dni), ale ja mam bardzo długie cykle. Kłuje mnie tez czasem jajnik z prawej strony. Zabezpieczamy sie podczas stosunku, tylko czasem na początku wchodzi na chwilę bez, ale zaraz wyciąga, a nie przed wytryskiem. No i tu mam problem. Bo czy mogę mimo wszystko obawiać się ciąży, czy ten początek miesiączki może taki być i po prostu jestem przewrażliwiona?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej potwierdzić lub wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy. W związku z nieregularnymi miesiączkami proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.