Czy jeśli zabezpieczamy się prezerwatywą to jest ryzyko ciąży?

Czy jeśli zabezpieczamy się prezerwatywą i dochodzi w niej poza pochwą to jest ryzyko ciązy? Dodam że mam długie nieregularne cykle 31-60 dni. Na początku czasem wchodzi bez, ale nigdy nic się nie działo przez to, nie było po tym wytrysku, tylko zakładał gumke i odbywał się stosunek. Nie kochamy się czesto, średnio 3 razy w miesiącu. Ostatni okres dostałam 9,08 i trwał 6 dni był obfity. teraz spóźnia się juz 2 tyg. mam jego objawy: bol piersi, są powiększone, wypryski na dekolcie. czy to ciąza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest znikome, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.