Czy w takiej sytuacji ryzyko ciąży jest duże?

Witam Partnerka dostała miesiączki 2.09 i krwawiła do 7.09. 9 września współżyliśmy ( z kalendarzyka i po śluzie wynika że był to dzień niepłodny) z użyciem prezerwatywy która niestety pękła. Zauważyliśmy to dopiero przy wyciągnięciu członka i wytrysku na zewnątrz( zawsze wyjmuje przed orgazmem dla komfortu psychicznego). Czy w takiej sytuacji ryzyko ciąży jest duże i powinniśmy skorzystać z antykoncepcji awaryjnej? Trochę obawiamy sie jej skutków ubocznych.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bezpośrednio po miesiączce występują dni niepłodne, w których nie powinno dojść do zapłodnienia. Ryzyko zajścia w ciążę w tym czasie jest bardzo małe, ale nie można go jednak całkowicie wykluczyć.

W takiej sytuacji mogą Państwo skorzystać z antykoncepcji awaryjnej bądź poczekać na kolejną menstruację. Wybór należy do Państwa, a w podjęciu decyzji pomocny może być lekarz ginekolog.

Podobne pytania, na które odpowiadali nasi eksperci znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-2-dni-po-miesiaczce-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-seksualny-2-dni-po-miesiaczce-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-ciazy-po-stosunku-seksualnym-2-dni-po-miesiaczce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.