Czy jest duże ryzyko ciąży u 26-latki?

Szanowni Państwo, Czy jest i jaka jest możliwość zajścia w ciąże, jeżeli partner na samym początku dwukrotnie włożył swojego penisa do mojej pochwy, później założyliśmy prezerwatywę ale tak czy tak nie doszedł. ( zapomnieliśmy założyć gumkę ponieważ byliśmy w stanie upojeni alkoholowego) Stosuje antykoncepcję -ring, który włożyłam prawidłowo 1 dnia cyklu i cały czas jest ( nie wypadł ani raz). Do stosunku doszło między 3/4 dniem od włożenia ring. Dodatkowo zażywałam tabletkę po ella one - Ok 28/29h po stosunku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji ryzyko zajścia w ciążę praktycznie nie istnieje.

Po pierwsze była Pani chroniona przy pomocy krążka antykoncepcyjnego. Ten środek antykoncepcji, jeśli jest założony pierwszego dnia cyklu miesiączkowego, to zapewnia natychmiastową ochronę.

Po drugie zastosowała Pani antykoncepcję awaryjną w postaci tabletki ellaOne, która charakteryzuje się wysoką skutecznością. Po trzecie podczas stosunku korzystali Państwo dodatkowo z prezerwatywy. Reasumując ryzyko zajścia w ciążę jest bliskie zeru.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwo-ciazy-przy-stosowaniu-krazka-dopochwowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-zaczyna-sie-ochrona-krazka-nuvaring,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zalozenie-krazka-antykoncepcyjnego-w-4-dniu-cyklu-oslabia-jego-skutecznosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.