Czy mam dużą szansę na ciążę?

Witam, miałam założyć krążek antykoncepcyjny, po tygodniowej przerwie, w czwartek 5.01.23 około 19, a założyłam w piątek 6.01 o 1 w nocy. Około 3 dni później uprawiałam seks z partnerem z dodatkowym zabezpieczeniem, kolejny stosunek odbył się przedwczoraj 21.01 już bez dodatkowej formy zabezpieczenia. Dzisiaj zaczęło pobolewać mnie podbrzusze jak przy owulacji, czy jest powód do zmartwień ? Jakie jest ryzyko ciąży w tym przypadku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie podała Pani nazwy stosowanego krążka, a zalecenia dotyczące stosowania tego typu antykoncepcji mogą być różne dla różnych krążków.

Przykładowo - w przypadku krążka Nuvaring należy założyć nowy system dokładnie po tygodniowej przerwie. Opóźnienie większe niż trzy godziny może skutkować zmniejszeniem skuteczności antykoncepcji. Stosunki odbywające się w ciągu następnych siedmiu dni powinny być zabezpieczone z uwagi na ryzyko zajścia w ciążę. Do zapłodnienia może również dojść w trakcie stosunków, które odbyły się podczas przerwy.

Proszę więc zerknąć do ulotki, aby dowiedzieć się, jakie są zalecenia w przypadku systemu, który Pani posiada. Zachęcamy również do wykonania testu ciążowego.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-umieszczeniu-krazka-antykoncepcyjnego-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-stosowania-ginoring-moglam-zajsc-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-zalozeniu-krazkaantykoncepcyjnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.