Czy mogło dojść do zapłodnienia u 23-letniej kobiety?

Po 7-dniowej przerwie miałam założyć krążek wieczorem w niedzielę o 21:40, lecz będąc u rodziny zapomniałam i założyłam go w następnego dnia wieczorem o 20:40. We wtorek wieczorem doszło do pełnego stosunku z moim partnerem i moje pytanie jest następujące: czy jest możliwość, że działanie krążka było osłabione bądź wcale go nie było? Mogę zajść w ciążę z tego powodu, że za późno założyłam kolejny krążek? dodam, że to mój pierwszy raz z nuvaring, stosuje go miesiąc a w momencie stosunku jeszcze miałam niewielkie plamienia miesiączkowe.
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ważne, aby antykoncepcja hormonalna była stosowana regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta. Niestety opóźnienie w założeniu krążka może doprowadzić do osłabienia skuteczności tej formy antykoncepcji, a co za tym idzie stwarza ryzyko zajścia w ciążę.

Zdaniem naszego eksperta z zakresu ginekologii taki cykl można uznać za niezabezpieczony. W związku z tym sugerujemy wykonanie testu ciążowego za około 14 dni.

Potwierdzeniem tych słów są odpowiedzi naszych specjalistów pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/13-godzinowe-opoznienie-we-wlozeniu-krazka-nuvaring,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-zalozeniu-krazkaantykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spoznione-zalozenie-krazka-nuvaring.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.