Opóźnienie w założeniu krążkaantykoncepcyjnego

Witam serdecznie, Stosuję krążek antykoncepcyjny. Jednak założyłam, go za późno. Powinnam założyć go po godzinie 9rano, założyłam go jednak przed 19. Czy miało to duży wpływ na działanie krążka?? Czy nadal jestem zabezpieczona czy może jednak potrzebuję dodatkowej metody antykoncepcyjnej np. prezerwatyw? Dodam jeszcze, że w czasie 7 dniowej przerwy współżyłam, czy istnieje w związku z tym ryzyko ciąży?

TAK, ponieważ po 7 dniowej przerwie powinna Pani założyć krążek o tej samej porze o której stosowała Pani poprzednie krążki. Przesunięcie w czasie może spowodować zmniejszenie skuteczności antykoncepcji.