Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej po braku miesiączki

Witam! Skończyłam 1 opakowanie tabletek novynett, nie dostałam niestety miesiączki w przerwie, kolejną tabletkę zażyłam dopiero po 8 dniu przerwy. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Witam! W sytuacji braku krwawienia w czasie 7-dniowej przerwy należy zażyć pierwszą tabletkę następnego opakowania zgodnie z planem. W opisanej sytuacji doszło do 1-dniowego opóźnienia. W związku z tym należy liczyć się ze zmniejszoną ochroną antykoncepcyjną przez okres 7 dni. W tym czasie należy stosować dodatkową mechaniczną metodą antykoncepcji np. prezerwatywę. Jeśli w czasie 7-dniowej przerwy lub też w czasie pierwszych 7 dni nowego opakowania miał miejsce nie zabezpieczony stosunek to należy liczyć się z możliwością zajścia w ciążę. Prawdopodobieństwo ciąży jest realne. Tuż przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykonać test ciążowy. Jeśli taki stosunek nie miał miejsca w opisanych dniach to ryzyko ciąży nie istnieje, a po pierwszych 7-dniach obecnego opakowania można liczyć już na pełną ochronę. Pozdrawiam serdecznie!