Skrócenie przerwy i opóźnienie w przyjęciu 2. tabletki antykoncepcyjnej a skuteczność

Witam, własnie skończyłam dwa dni temu brać drugie opakowanie microgynonu 21. pomiędzy pierwszym a drugim opakowaniem skróciłam przerwę o jeden dzień. wszystkie brane regularnie, tylko DRUGĄ tabletkę wziełam z opóźnieniem 9h. Moje pytanie brzmi: Czy w dniu kiedy zażyto 7 tabletkę byłam w pełni zabezpieczona? obawiam się ciąży, boplą mnie piersdi, dziwny śluz, oraz czeste oddawanie moczu.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanym przypadku opóźnienie w przyjęciu tabletki wynosiło mniej niż 12 godzin zatem ochrona przed ciążą nie została osłabiona. Jeśli podejrzewa Pani ciążę to warto wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku.

Zawsze gdy tableki są przyjmowane nieregularnie a przerwa wynosi
więcej niż 24 godziny / u Pani +9 godzin / istnieje konieczności dodatkowego zabezpieczenia. Ryzyko ciąży jest niewielkie ale nie zero%