Opóźnienie w przyjęciu drugiej tabletki z drugiego opakowania środków antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie :). A mianowicie. zaczęłam brać drugie opakowanie tabletek Microgynon 21 po skróconej o jeden dzeń przerwie. Druga tabletka została pominięta i przyjęto z 9 godinnym opoźnieniem. Jednak reszta przyjmowana ok godziny 6:30. Moje pytanie brzmi: czy pomimo tej sytuacji byłam zabezpieczona 4 i 7 dnia ? Dziękuję za pomoc, niesamowici jesteście :)
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Jeśli tabletka została przyjęta do 12 godzin licząc od pory, w której powinna być przyjęta normalnie, ochrona antykoncepcyjna została zachowana. Również skrócenie przerwy o jeden dzień nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Pozdrawiam.