17-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a prawdopodobieństwo ciąży

Od 4 lat biorę tabletki Mercilon. Zażywam je zawsze ok 19. w sobotę zapomniałam zażyć tabletkę, zażyłam dopiero w niedzielę ok 12 czyli jest ok 17 godzin opóźnienia. Zapomniana tabletka to 6 z opakowania, czyli końcówka 1 tygodnia. Dodam że w tygodniu poprzedzającym zapomnienie odbyłam stosunek. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i kiedy zrobić test ciążowy żeby wynik był prawdziwy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Proszę pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przez okres 7 dni. Test ciążowy powinien być wiarygodny po 14 dniach od ostatniego stosunku.